כובעים מתחלפים

שתף כתבה:

עריכת בקשת פטנט - כובעים מתחלפים

השלב הראשון המומלץ לביצוע לפני כניסה לעריכה של בקשה לפטנט לגבי ההמצאה הוא חיפוש.  שירות זה של חיפוש פטנטביליות הוא אחד מהשירותים המוצעים עלי ידי המשרד.

בשלב של החיפוש המטרה היא למצוא פרסומים קודמים רלוונטיים ככל שניתן לגבי ההמצאה, כאשר ה"כובע" שאותו אמורים לחבוש הוא של בוחן פטנטים. המטרה בשלב זה של החיפוש היא אם כך לזהות את נקודות התורפה של ההמצאה אשר בוחן פטנטים מיומן עלול להעלות כנגד הכשירות של ההמצאה לפטנט.

אם תרצו, תחת "כובע" זה אשר חובשים בשלב החיפוש, העוסקים במלאכה אמורים לתפקד כמעין פרקליטי השטן, תוך מטרה לזהות את נקודות החולשה של ההמצאה.

חיפוש פטנטביליות מקצועי לגבי המצאה חדשה הוא חשוב, ולו בכדי לאפשר החלטה מושכלת לפני שנכנסים לעלויות הכרוכות בעריכה ובטיפול בבקשה לפטנט.

אולם, פעם שמחליטים להתקדם לעריכה של בקשה לפטנט, יש להחליף פאזה ולחבוש "כובע" חדש.  עורך הפטנטים בשלב זה חייב לגייס את כל המידע והתובנות שרכש בחיפוש המקדים – בכדי לערוך את הבקשה באופן אשר ימקסם את הסיכוי לקבל פטנט.

השירות של רישום פטנטים אשר ניתן על ידי המשרד מתמקד בדיוק במטרה זו. כל המידע שנצבר מחיפושים קודמים מובא בפני עורך הפטנטים ומשמש אותו בכדי לתאר את ההמצאה והתועלות שבה באופן אשר יעצים את הסיכוי לקבלת פטנט.

יש לזכור שבקשה לפטנט פעם שהוגשה היא מעין ספינה אשר התחמושת שעליה היא המילים אשר שמשו לתיאור ההמצאה. לכן, שלב זה של עריכת הבקשה לפטנט חייב להיות מוקפד ובסטנדרטים הגבוהים ביותר בכדי למקסם את הסיכויים לקבל פטנט בטריטוריות השונות שבהם הבקשה תוגש.

הניסיון הבינלאומי העשיר של בעלי המשרד אשר מטפל באופן אישי בלקוחות של המשרד מבטיח מיצוי מקסימלי של הסיכוי לקבלת פטנט.

מאמרים מומלצים

img

שירותי המשרד על הכוס קפה

שיחות רבות עם לקוחות חדשים הפונים למשרד מתחילות עם משל כלשהוא שדרכו אני מנסה להמחיש את השיקולים שיש לקחת בחשבון בעת רישום פטנט על המצאה. אחד המשלים הוא לגבי הכוס והידית. ...

קרא עוד
img

רשת עמיתים בחול

הגנה פטנטית, כפי שכבר נרשם בפוסטים רבים קודמים, היא הגנה טריטוריאלית – ולכן בעריכה של בקשה חדשה לפטנט יש לקחת בחשבון עוד במועד הכתיבה והרישום את העובדה שהבקשה תוגש...

קרא עוד
img

"שניים במחיר של אחד"

במקרים רבים ניתן להגן על הקניין הרוחני הגלום בהמצאה בכמה מנגנונים שונים. כאשר ההמצאה היא מוצר, מנגנונים אלה יכולים לכלול פטנט לגבי ההיבט הפונקציונאלי של המוצר ומדגם לגבי...

קרא עוד

חייגו אליי פנייה בווטסאפ