שירותי המשרד על הכוס קפה

שתף כתבה:

כוס קפה במשרד

שיחות רבות עם לקוחות חדשים הפונים למשרד מתחילות עם משל כלשהוא שדרכו אני מנסה להמחיש את השיקולים שיש לקחת בחשבון בעת רישום פטנט על המצאה.

אחד המשלים הוא לגבי הכוס והידית.  משל זה להבנתי ממחיש באופן מוצלח מה זו המצאה כשירת פטנט בעזרת השירותים השונים המוצעים ע"י המשרד.

דוגמא נוספת שבה לעיתים אני משתמש היא זו של העיפרון עם המחק אשר פורסמה באחד מהפוסטים הראשונים שלי "הפרדוקס".

המשל לגבי הכוס עם הידית הולך כך. נניח שאתם הראשונים בעולם לחשוב על הרעיון של שילוב בין כוס וידית. עד לאותו המועד היה ידוע להשתמש בכוסות ללא ידיות ואתם הראשונים להציע את התוספת של הידית אל הכוס.

בשלב זה בשיחה אני מסביר ללקוח את החשיבות בביצוע חיפוש פטנטים בכדי לברר שאכן כך הדברים. ז"א האם אכן אף אחד לא חשב עוד קודם על רעיון זה לפניהם, עובדה שאם תתברר כנכונה תשלול את החידוש של הרעיון.

חיפוש פטנטים הוא אחד מהשירותים הניתנים ע"י המשרד, אולם עוד לפני שבוחרים לנקוט בחיפוש מקצועי אשר יש בו עלויות אני מעודד את הלקוחות לבצע בעצמם חיפוש אינטרנטי בכדי לבדוק אם הרעיון כבר ידוע.

אם תוצאות החיפוש יצביעו על כך שהרעיון ככל הנראה חדש, אזי השאלה הבאה שתתעורר היא האם שילוב זה לא היה מובן מאליו לבעל מקצוע מהתחום. ז"א, האם הצירוף של ידית אל הכוס מכילה התקדמות המצאתית אשר יכלה להצדיק פטנט.

מאמרים מומלצים

img

הפרדוקס …

עם כניסתי לעולם עריכת הפטנטים נחשפתי לנושא בסיסי אשר למשך זמן מה היה בעיני פרדוקס. מסתבר, כך נודע לי, שניתן לקבל פטנט עבור מוצר אשר אסור יהיה ליצר מכיוון שיפר פטנט...

קרא עוד
img

חדשנות ↔ Novelty

פוסט זה מתמקד בקריטריון שעל פיו המצאה צריכה להיות "חדשה" בעת בחינת כשירותה לפטנט. חוקי הפטנטים מגדירים שהמצאה תחשב כ"חדשה" (Novel) אם היא לא מהווה חלק מ'מצב הידע'...

קרא עוד
img

חדש זה חשוב … אבל לא מספיק

תוכן עניינים0.1 יש שני קריטריונים מרכזיים שצרכים להתקיים בכדי לקבל פטנט עבור המצאה. הראשון והקל להבנה הוא שההמצאה צריכה להיות "חדשה".1 לפיכך, עלול להיווצר מצב שבו...

קרא עוד

חייגו אליי פנייה בווטסאפ