רישום פטנט בישראל

שתף כתבה:

רישום פטנט בישראל

רישום פטנט בישראל היא פרוצדורה ארוכה ומורכבת. למעשה אין הבדל ממשי בין רישום הפטנט בכל מקום אחר בעולם. פטנט רשום הוא פטנט שאכן ראוי להיות כזה ועל מנת שניתן יהיה להגיע לרגע המיוחד אשר בו הפטנט סוף סוף נרשם על שמו של הממציא, חשוב לבדוק ולברר איך וכיצד יש לבצע את ההליך בצורה הכי טובה והכי נכונה.

נעבור על השלבים השונים בדרך לרישום הפטנט בישראל.

רישום של הפטנט בישראל, דורש פנייה אל רשות הפטנטים הנמצאת בירושלים. שם יש להגיש את הבקשה לפטנט. הבקשה אמורה לכלול ערימה של מסמכים שונים. ראשית יש לפרט את מהות ההמצאה שהיא נשוא הבקשה לפטנט תוך דגש על התועלת שהוא מביא לשוק, מהי הייחודיות שלו ביחס לידע הקיים והפתרונות שכבר ישנן באותו תחום וכמובן הסבר מלא מהיא ההמצאה והדרכים השונים ליישומה. את ההגשה של הבקשה לפטנט ניתן לבצע כיום באופן מקוון.

יש לפרט היטב עדיף בתוספת תרשימים, איך בדיוק נראה הרעיון שלגביו מוגשת הבקשה לפטנט וכיצד הוא אמור לבצע את המצופה ממנו.

המסמך הזה כאמור עדיף שיכלול גם כן איורים ברורים של שלבי ההכנה של המוצר כמו גם הוראות והסברים נהירים איך וכיצד ניתן ליישם את המוצר. ההסבר אמור להיות כל כך ברור עד שכל איש מקצוע יוכל לבצע אותו על סמך אותם ההסברים.

רישום פטנט בישראל – ידע קודם

מלבד ההסברים על הרעיון נשוא הבקשה לפטנט עצמו, יש בישראל חובה לצרף את כל הידע המוקדם שידוע לממציא לגבי ההמצאה שהגה. זה כולל את כל המידע שקיים ומוכר לממציא בתחום ההמצאה אשר לאורו ניתן יהיה להוכיח כי אכן מדובר בהמצאה שעדיין לא הייתה כמותה.

בוחן של רשות הפטנטים אמור לבחון היטב את כל הדברים הללו שהוגשו ולחקור מצדו את ההמצאה. הוא יבדוק לעומק מה כולל הפטנט, מה הוא מציע ומהי התועלת של אותו פטנט.

רישום פטנט במדינות נוספות בעולם

חשוב לזכור כי בכל מדינה יש להגיש את הבקשה בפני עצמה. אם הגשנו את הבקשה בישראל, הפטנט יהיה רשום ומוגן רק בישראל. ממציאים שמעוניינים ליהנות מהגנה עולמית על הפטנט שלהם, חייבים לפנות אל כל המדינות שם הם רוצים להיות בלעדיים על ההמצאה שלהם ולשמור על הקניין שהם יוצרים. בכל מדינה ישנה הפרוצדורה הייחודית לה כמו גם העלויות הדרושות לצורך כך.

כך שברור כי רישום פטנט זהו סיפור שעשוי להסתכם בסכומי כסף גבוהים במיוחד.

מחדשים את הרישום בכל שנה מחדש

גם אם הפטנט כבר נרשם על שמכם, זה עדיין לא יהיה לנצח. אתם צריכים בכל שנה לחדש את ההגנה על הפטנט שלכם ולשם כך כמובן לשלם לכל מדינה בפני עצמה.

אם תבקשו כי הפטנט יהיה רשום על שמכם בעשר מדינות למשך תקופה של עשרים שנה (שזוהי התקופה המקסימלית על פי חוק) יהיה עליכם לשלם במצטבר סכום של כמאתיים אלף דולר.

מאמרים מומלצים

img

European Formality

...

קרא עוד
img

TRUST YOUR RESULTS

...

קרא עוד
img

Claims Claims Claims

תוכן עניינים1 אגרות לתביעות2 הטקסט המקורי של בקשה לפטנט3 ריבוי תלות (multiple dependency) בתביעות4 ה-summary כאפסניה תביעות ...

קרא עוד

רישום פטנטים -עריכת פטנטים

המדריך המלא לרישום פטנט! כך תגנו על ההמצאה שלכם.

הצעדים ההכרחיים לרישום פטנט

לקבלת המדריך באופן מיידי, מלא/י את הפרטים!

חייגו אליי פנייה בווטסאפ