רישום פטנט על רעיון

שתף כתבה:

רישום פטנט על רעיון

רישום פטנט על רעיון – אם עליתם על רעיון כלשהו ונדמה לכם כי מדובר במשהו מיוחד שאכן יוכל להפוך למוצר מלהיב שלקוחות פוטנציאליים בשוק יבקשו לרכוש, אתם חייבים להגן על הפטנט או על ההמצאה על מנת שהיא תירשם על שמכם. אם לא תעשו את זה ייתכן ותוך זמן קצר, תגלו כי מתחרים שלכם מנסים להעתיק את הפטנט שאתם עמלתם עליו.

רישום פטנט על רעיון זהו תהליך לא קל וגם לא זול, אך ממש אי אפשר להקל ראש בהם. מדובר בהחלט במטלה מורכבת הדורשת הרבה סבלנות, הרבה השקעה וגם הרבה מאוד כסף. אך לאחר שהפטנט כבר יהיה רשום ומוגן על שמכם, אתם היחידים שתרוויחו מהדבר. כך שבהחלט מדובר בתהליך שמשתלם לבצע אותו.

איך רושמים פטנט על רעיון?

רישום פטנט על רעיון לא מתבצע מהרגע להרגע. אתם לא יכולים להגיע אל משרדו של רשם הפטנטים ולצפות כי תוך מספר דקות הפטנט כבר יהיה רשום על שמכם. זה ממש לא עובד כך.

ישנם מספר שלבים הכרחיים אותם יש לעבור עד אשר מקבלים את האישור המיוחל והפטנט נרשם סוף סוף.

איסוף ידע מוקדם

חשוב לברר היטב וללמוד על כל הנושא אשר בו עוסק הפטנט. אי אפשר להגיש בקשה לרישום פטנט אשר לא יכלול את כל הידע שיש לממציא הפטנט על אותה המצאה אשר הוא המציא.

הידע לא תמיד יהיה קל כל כך לאיסוף. ישנם מקרים אשר בהם יהיה צורך לאסוף חומרים במאגרי מידע שונים ובמקרים רבים אלו אף יהיו כרוכים בתשלום. אך חשוב לדעת כי השלב הזה הינו החשוב ביותר על מנת שניתן יהיה לוודא כי אכן מדובר בפטנט שראוי לקבל הגנה ולהירשם על שמנו.

רישום פטנט על רעיון – הגשת הבקשה

לאחר שיש בידינו את כל החומרים, אנחנו אמורים להגיש את הבקשה לרשם הפטנטים. הגשת הבקשה היא גם כן פרוצדורה אשר יש לבצע אותה בעיתוי הנכון, עם כל המסמכים הדרושים על מנת שרשם הפטנטים ייאות לבדוק את הבקשה.

לאחר שהבקשה כבר הוגשה, עדיין לא יירשם הפטנט על שמו של הממציא. יארכו עוד חודשים ארוכים עד אשר הפטנט יירשם סוף סוף על שמו של הממציא. אך חשוב לדעת כי התאריך הקובע את הזמן בו הוגש הפטנט הוא אכן התאריך הראשון למרות שהבקשה לא מתקבלת באותו רגע. כך ששווה בהחלט להגיש את הבקשה למרות שהתהליך עדיין אמור לארוך עוד זמן רב כפי שתיארנו.

פטנט רשום במדינות בעולם

רישום פטנט דורש רישום נפרד בכל מדינה. יש צורך להגיש את הבקשות לכל אחת מהמדינות אשר בהם מבקשים לרשום את הפטנט ולעבור בכל אחת מהן את התהליך. אך ניתן לקבוע כי למרות כל המשאבים המושקעים והעלויות הכבדות, זה שווה.

מאמרים מומלצים

img

War of the Titans

פוסט זה סוקר דוגמא לקרבות פטנטים שפורצים מפעם לפעם בין ענקי טכנולוגיה, במקרה זה עימות שהחל בשנת 2010 בין חברת 'אפל' של סטיב ג'ובס וחברת 'HTC' מטאיוון. במרץ 2010 'אפל' הגישה תביעה...

קרא עוד
img

הפרדוקס …

עם כניסתי לעולם עריכת הפטנטים נחשפתי לנושא בסיסי אשר למשך זמן מה היה בעיני פרדוקס. מסתבר, כך נודע לי, שניתן לקבל פטנט עבור מוצר אשר אסור יהיה ליצר מכיוון שיפר פטנט...

קרא עוד
img

הפטנט הראשון

פוסט זה אולי לא מתייחס לתיעוד הכי עתיק למתן מונופולין ליחיד לגבי המצאה – אולם בהחלט מביא את אחת מהדוגמאות היותר מפורסמות להגנה אשר ניתנה לממציא, ואשר מהווה חוליה חשובה...

קרא עוד

חייגו אליי פנייה בווטסאפ